Snorkelling - praktiški patarimai

Planuojate keliauti į šalį, kur tiesiog būtina pamatyti povandeninį pasaulį? Tačiau niekada to nebandėte ir nežinote nuo ko pradėti? Atsakome į dažniausiai užduodamus klausimus apie vieną populiariausių ir geriausių būdų pažinti povandeninį pasaulį – snorkelinimą.

PATARIMAI

10/26/20233 min skaitymo

snorkelinimas
snorkelinimas

Snorkelling – pasiplaukiojimas su kauke ir vamzdeliu vandens paviršiuje. Jokių licencijų tam turėti nereikia. Dažnai Pietryčių Azijoje, Centrinėje ir Pietų Amerikoje ir kitose vietose snorkelinimas būna įtrauktas kaip viena iš veiklų plaukiant į dienos išvyką po mažas salas. Tad tai yra puikus būdas pasižvalgyti po vandeniu vietose, kur tik keli metrai gylio ir ypatingo grožio koraliniai rifai.

Dažniausiai savo kaukių ir snorkel (įsikandamo vamzdelio) pirkti patiems ar atsivežti nereikia. Dienos išvykos organizatoriai tuo pasirūpina už jus. Be to, norint pasimėgauti snorkelinimu dažnu atveju net nebūtina mokėti plaukti – daug žmonių snorkelina su gelbėjimosi liemenėmis (kartais nacionaliniuose parkuose tai net privaloma), o sūriuose tropiniuose vandenyse nereikia didelių pastangų tam, kad išliktum ant vandens paviršiaus.

Kokių taisyklių laikytis snorkelinant? Snorkelinant labai svarbu gerbti trapų povandeninį pasaulį – neerzinti gyvūnijos ir stengtis neliesti nieko gyvo (koralai taip pat gyvūnai, o ne augalai). Atminkite, kaip ir mūsų oda turi apsauginį sluoksnį, taip pat ir povandeninių gyvių, žuvų, koralų paviršius jį turi. Liečiant juos, mes savo odos riebalais tą jų apsauginį sluoksnį sugriauname. Taip pat stenkitės neplaukti labai arti prie koralų tam, kad netyčia jiems neįspirtumėte. Įspyrus koralams jiems padaroma ne tik tiesioginė žala, bet ir sukeliamas stresas. Koralams sukeltas stresas yra taip vadinamo „bleaching“ priežastis, kai koralai praranda spalvą. Svarbu suprasti, jog mes povandeniniame pasaulyje turėtume būti tik lankytojai, ateinantys apsižvalgyti ir pasigrožėti. Tad visada prisiminkite nardymo bendruomenėje itin populiarią frazę: „Take only memories, leave only bubbles!“.

Praktiški patarimai norintiems patirti snorkelinimo malonumą:

  • Turėkite su savimi baltus marškinėlius, kurių būtų negaila ištepti ir snorkelinkite su jais. Taip apsisaugosite nuo kaitrios tropinės saulės.

  • Pasiimkite dezinfekcinių servetėlių – pokovidiniame pasaulyje įsikąsti į nežinia kaip nuplautą vamzdelį nėra malonu. Gavę savąjį vamzdelį nuvalykite jį servetėle bei nuskalaukite vandeniu, taip jausitės komfortabiliau ir saugiau.

  • Jei planuojate pasitepę SPF plūduriuoti tiesiai virš spalvotų koralinių rifų, atkreipkite dėmesį, kad jūsų SPF būtų su mineraliniais, o ne su cheminiais filtrais arba, kad ant kremo nuo saulės būtų „eco-friendly“ ženklas. Atminkite, teptis cheminiais SPF ir juos skalauti į koralus yra tas pats, kas mėtyti šiukšles Labanoro girioje.

  • Užsidėjus nardymo kaukę prieš nardant, ji rasos iš vidinės pusės ir trukdys jums patogiai žvalgytis. Dažnu atveju įgula turi skysto muilo, tad užpilkite muilo ant kaukės „stiklo“ iš vidaus, patepkite visą paviršių ir lengvai nuskalavę užsidėkite kaukę. Jei įgula turi jau vandeniu praskiesto skysto muilo mišinį, skalauti nereikia. Jei muilo nėra, nuskalaukite kaukę vandenyje, apspjaudykite tą patį kaukės „stiklą“, padenkite seilėmis visą kaukės paviršių ir užsidėkite kaukę. Svarbu abiem būdais pasinaudoti prieš pat lipant ar šokant į vandenį, kad muilo ar seilių sudaryta plėvelė nenudžiūtų.

  • Pasiimkite su savimi termosinį vandens buteliuką. Gerti vėsų vandenį tuomet, kai oro temperatūra siekia +30 °C karščio yra kur kas maloniau.

  • Jei snorkelinsite su gelbėjimosi liemene, užsisekite ilgesnį dirželį, esantį apačioje, kuris yra skirtas užsegimui tarp kojų. Taip išvengsite jums ant pakaušio „lipančios“ liemenės ir jausitės daug patogiau.

  • Jei pradėsite jaustis komfortabiliai kiek gilesniame vandenyje ir būsite be liemenės, tuomet galite panardyti bei apžiūrėti povandeninę florą ir fauną iš arčiau. Reikia žinoti tik tai, jog tropiniuose vandenyse jūsų kūną natūraliai kels į paviršių, tad neišsigąskite ir nepanikuokite.

snorkelinimo kaukė
snorkelinimo kaukė

Kur geriausia užsiimti snorkelinimu? Kur iš tiesų verta pamatyti povandeninį pasaulį, o kur tai gali būti tik papildoma pramoga? Nežinote, kur geriausia vykti, kokį povandeninį pasaulį pamatyti? Susisiekite! Atsižvelgę į visus jūsų poreikius bei pageidavimus suplanuosime nepamirštamą pažintį su kerinčiu povandeniniu pasauliu.

vėžliai koralai snorkelinimas
vėžliai koralai snorkelinimas