Kelionės jachta: kaip pasiruošti ir suplanuoti?

Planuojate kelionę jachta? Tuomet jums svarbu sužinoti, kaip tinkamai pasiruošti ir kaip geriausiai suplanuoti tam, kad kelionė jachta būtų maloni, o įspūdžiai – nepamirštami.

PATARIMAI

8/2/20233 min skaitymo

jachtos prieplaukoje
jachtos prieplaukoje

Kelionės jachta – vienos įsimintiniausių ir yra itin populiarios atvykus į įvairias šalis – Kroatiją, Italiją, Graikiją ir kt. Tai visai nestebina žinant, jog tokios kelionės suteikia labai daug džiaugsmo – bangos, vėjas, nepaprasto grožio vaizdai, emocijos, išliekančios ilgai.

Planuojate kelionę jachta? Tuomet jums svarbu sužinoti, kaip tinkamai pasiruošti ir kaip geriausiai suplanuoti tam, kad kelionė jachta būtų maloni, o įspūdžiai – nepamirštami.

Patarimai keliaujantiems jachta
Visu pirma, nusprendus leistis tiek į trumpą išvyką, tiek į ilgesnę kelionę jachta reikia žinoti, kokių pojūčių galima tikėtis ir kaip užtikrinti tai, kad laikas jachtoje būtų praleistas patogiai, maloniai ir suteiktų tik geriausias emocijas:

· Siūbavimas. Pasiruoškite tam, kad net ir tuomet, kai jūra rami, jachta siūbuos. Šis siūbavimas gali sukelti nemalonius pojūčius, tad nepamirškite su savimi pasiimti vaistų, malšinančių galimus negalavimus. Tam, kad išvengtumėte blogos savijautos prieš kelionę būtinai lengvai pavalgykite, kelionės metu gerkite daug vandens, laiką leiskite ant denio, gryname ore.

· Apranga. Keliaujant jachta derėtų pasirūpinti neperšlampama apranga – striukėmis, lietpalčiais. Taip pat rinkitės komfortiškus drabužius bei avalynę. Rekomenduojame aukštakulnius palikti krante.

· Daiktai. Dažniausiai jachtoje nėra daug vietos papildomiems daiktams, tad su savimi pasiimkite tik būtiniausius daiktus.

· Laikykitės taisyklių. Kelionė jachta bus saugi ir maloni, jei laikysitės kapitono ir įgulos taisyklių. Būkite atidūs bei supratingi.

Kaip įveikti jūros ligą?
Jūros liga yra tai, dėl ko dažnas baiminasi leistis į kelionę jachta. Tam, kad pavyktų šią baimę suvaldyti, parengėme kelionės atmintinę, padėsiančią įveikti jūros ligą:

· Prieš plaukiant į jūrą būtinai pavalgykite, tačiau nepersivalgykite. Kelionės metu valgykite tik lengvą maistą, nevartokite alkoholio, gerkite daug vandens.

· Jei nerimaujate, kad susirgsite jūros liga, kiek įmanoma daugiau laiko leiskite ant denio, mėgaukitės gaiviu oru bei vėju. Taip pat rekomenduojama žiūrėti į horizontą. Patikėkite, šis paprastas veiksmas išties veikia.

· Su savimi turėkite vaistų, padedančių numalšinti jūros ligai būdingus simptomus – pykinimą, galvos svaigimą. Vaistinėse galite rasti ir specifiškai jūros ligai (supimui) skirtų vaistų. Tik turime įspėti, kad dauguma vaistų nuo jūros ligos yra profilaktiniai, t.y. gerti juos reiktų ne tuomet, kai jau jaučiate simptomus.

· Jei baiminatės jūros ligos, pasirinkite tinkamą kajutę. Rekomenduojama rinktis kajutę esančią laivo viduryje, nes tuomet bus jaučiamas mažesnis siūbavimas. Taip pat atkreipkite dėmesį į tai, kad kajutė būtų su langu, tuomet sunegalavus galėsite pažvelgti į horizontą ar įkvėpti gaivaus oro.

· Prieš planuodami kelionę laivu ar jachta atkreipkite dėmesį į metų laiką ir pasirinkite tinkamą maršrutą. Ramiausia jūra būna vasarą, žiemą pasitinka kur kas neramesnė, banguota jūra, o rudenį gali kilti audros.

Planas – mūsų, nepamirštami įspūdžiai – Jūsų
Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad kelionės jachta reikalauja ne tik tinkamo pasiruošimo, bet ir kruopščiai, iki pat menkiausių smulkmenų apgalvoto plano. Labai svarbu gerai apgalvoti, kokios trukmės kelionę verta rinktis – kelių valandų ar kelių dienų. Gerai apsvarstyti, kokį maršrutą pasirinkti tam, kad netrūktų įspūdžių bei įsimintinų vaizdų.

Sunku susidėlioti geriausią planą išsvajotai kelionei jachta? Kreipkitės į explorink.lt komandą – viską apgalvosime, detaliai suplanuosime. Tad jums tik liks pasimėgauti kelione, švelniu vėju plaukuose ir laisve – laisve keliauti, patirti, explorinti!

Valtis ežeras jūros liga
Valtis ežeras jūros liga